Wczytuję dane...
Wybierz opcje produktu:
Model: Żel do USG Żelpol
Waga produktu: 1 kg
Producent: Import

Wysokiej jakości żel do usg umożliwiający lepsze przewodzenie sygnałów ultradźwiękowych podczas badania USG, KTG (kardiotokografii) oraz niektórych zabiegów fizykoterapeutycznych z użyciem ultradźwięków. Długi czas wysychania, właściwa lepkość powoduje, iż żel pozostaje w miejscu aplikacji nie spływając mimo tego, że wykonany jest na bazie wodnej, nie zawiera soli oraz innych substancji, które mogłyby niekorzystnie wpływać na żywotność głowicy ultrasonograficznejObraz uzyskany podczas badania USG z użyciem żelu do usg Żelpol jest wolny od artefaktów - pozbawionych zakłóceń obrazów USG. Żel do USG Żelpol cechuje: bierność chemiczna (brak oddziaływania ze skórą badanego i ubraniem), neutralne pH, właściwa lepkość (nie spływa z miejsca aplikacji), długi czas wysychania. Posiada niską tłumienność dla fal ultradźwiękowych. 

Żel transmisyjny, przeznaczony do diagnostyki (USG, KTG) i terapii ultrasonograficznej (UD). Zalecany do stosowania ze wszystkimi typami głowic ultrasonograficznych (sektorowe, matrycowe liniowe i convex). Umożliwia uzyskanie czytelnych, klarownych, pozbawionych artefaktów obrazów ultrasonograficznych w klasycznych oraz nowych rodzajach obrazowania (3D/4D, tryby dopplerowskie - Power, PW, CW, obrazowanie harmoniczne i trapezoidalne, elastografia). 
 
Występuje jako żel transparentny bezbarwny. Jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Posiada znak CE. Termin ważności żelu wynosi dwa lata. 
Żel do USG występuje w poniższych konfekcjach: 
  • butelka PET 0,5 kg, 
  • butelka PET 1 kg,  
  • 5 kg zestaw, który zawiera [*]: 2 cubitainery, podręczną butelkę 0.25 kg do napełniania oraz łącznik (lejek) do napełniania.